Bezpieczenstwo zdrowotne zywnosci

Płytki bezpieczeństwa (bursting discs)są zamiennie określane mianem membrany bezpieczeństwa, rupture disc lub głowicą bezpieczeństwa. Wykorzystywane są w nowych gałęziach i branżach. Zawsze wszędzie tam, gdzie pojawia się realne ryzyko związane ze wzrostem ciśnienia do niebezpiecznie wysokiego stopnia, co mogłoby wywołać do dużej awarii urządzenia.

Zastosowanie płytek jest odpowiedź na pytanie co to jest ograniczona bezpieczeństwa.

Montaż płytek może żyć osobisty lub w połączeniu z zaworami bezpieczeństwa. Dzięki szerokiemu systemowi montażu, czyli połączeniu płytki oraz zaworu bezpieczeństwa otrzymuje się ochronę zaworu przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych i miejsca naturalnego.

Płytki są zdecydowanie tańsze niż zawory, odznaczają się krótszą żywotnością, jednak wiele osób spośród nich dysponuje.

Płytka bezpieczeństwa chodzi w ten rodzaj, że błyskawicznie odprowadza medium robocze od zabezpieczonego urządzenia, np. zbiornika. Po wykryciu niebezpiecznie wysokiego ciśnienia płytka pęka, w miejscu nacięcia. W efekcie przerwania w zbiorniku powstaje wolny przekrój natomiast nie podchodzi do eksplozji czy awarii zbiornika.

Największym powodzeniem zajmują się najjaśniejsze i kilka zaawansowane technologicznie płytki. Są wtedy projekty, które stanowią specjalne nacięcie. Że tylko przybędzie do niebezpiecznego wzrostu ciśnienia lub nagromadzenia pyłów lub gazów to płytka automatycznie pęka, przez co nie dołącza do wybuchu.

Widoczne są również płytki bezpieczeństwa, które są znaczone w droga laserowy. Mogą korzystać wykorzystanie w przemyśle spożywczym, kosmetycznym, farmaceutycznym, w dziedzinie ekologicznej, w motoryzacji itp.