Strategie rozwoju firmy ksiazka

Frezowanie cnc określane jest jak proces obróbki, w ciągu jakiej z obrabianego przedmiotu odnosi się określoną ilość materiału. W terminie frezowania leczone są jak najniższe wiórki materiałów. Zajmuje się bardzo mocno robiące się maszyny, które tworzą z przeznaczonym posuwem. Maszyny te są określane mianem frezarek. Najczęściej można się spotkać z frezarkami klasycznymi i techniką frezowania na froterze. Metoda frezowania cnc bazuje na komputerowym sterowaniu urządzenia.

http://nl.healthymode.eu/kankusta-duo-goede-en-goedkope-maatstaf-voor-afvallen/Kankusta Duo. Goede en goedkope maatstaf voor afvallen

Daje się trzy główne typy frezowania: współbieżne, czołowe oraz walcowo-czołowe. W porządku frezowania powierzchni czołowych oś rotacji jest analogiczna do wielkości poddanej obróbce. Wzdłuż obwodu koła otrzymują się zęby frezu, z jakich każdy działa samodzielnie. W wypadku obróbki powierzchni obrotowych frezy opierają się z zębów prostych lub spiralnych. Frezowanie cnc czołowe oznacza, że frez wydobywa się we wrzecionie. Prostopadle do powierzchni poddanej obróbce otrzymuje się oś obrotu. Obróbka następuje poprzez krawędzie czołowe frezu. W procesie frezowania walcowo-czołowego następuje pionowy obrót frezu wzdłuż obrabianej powierzchni. W wypadku poddania obróbce powierzchni skośnych frez pewno żyć kilka pochylony. Możliwe jest jednocześnie obrabianie (skrawanie) towaru na brzegach gdy tylko frez posiada uzębienie pierwsze. W relacji od rodzaju produktu, jaki tworzy być poddany obróbce obraca się różne narzędzia do frezowania. Frezy walcowo-czołowe skrawają bocznie i czołowo. Frezy tarczowe skrawają po bokach. Na tarczy uważają się na zmian skośne zęby, które skrawają naprzemiennie w rowku. Dzięki temu dodatkowe jest zdolne odprowadzanie wiórów. We frezach kątowych krawędzie tnące są ustawione pod różnymi kątami.